Maja Maciejko

Jestem studentką ASP w Katowicach na kierunku grafiki warsztatowej, zajmuję się głównie fotografią, grafiką tradycyjną oraz cyfrową jak i malarstwem. W moich pracach widać wyraźną fascynacje człowiekiem, zwłaszcza kobietą. Charakteryzują się one mocnymi kontrastami, silnym ładunkiem emocjonalnym, użyciem symetrii, ale główną rolę odgrywa w nich ogrom zagadkowych włosów oraz gra przytłumionego światła i cienia. Ukazują dwoistość kobiecej natury: symbioza kobiety obnażonej ze wszystkich zbędnych ziemskich dodatków, skromnej, bezbronnej z kobietą wypełnioną od środka natłokiem myśli i spraw do załatwienia, a zarazem silną i niezależną. Wielkie fryzury symbolizują to wszystko, czego nie widać gołym okiem, a co de facto definiuje nasze człowieczeństwo. Kobieta jest istnym paradoksem- symbiozą siły i słabości zamkniętej w kruchym, delikatnym ciele, doskonałym i niedoskonałym zarazem.

OSIĄGNIĘCIA:

2011 (październik)– wystawa zbiorowa „O Rety! Różne portrety”, Galeria w domu, Bytom
2011 (grudzień-styczeń 2012) – wystawa zbiorowa w ramach Festiwalu sSAFka, Galeria Szyb Wilson, Katowice
2012 (lipiec) - wystawa zbiorowa w ramach festiwalu Sztuki Wysokiej w Bytomiu, organizowanego przez Stalowe Anioły
2012 (sierpień) - wystawa indywidualna w ramach Plener Festivalu 2012 w Tarnowskich Górach pt. "Symbioza"
2012 (wrzesień) - wystawa indywidualna pt."Womanity" na uwieńczenie Turnieju Mieszkańców Katowic podczas rozdania nagród z udziałem Piotra Uszoka, prezydenta Katowic, w Śląskim Klubie Golfowym w Siemianowicach Śląskich.
2012 (październik) - wystawa indywidualna pt."Kobiecość" w ramach obchodów 20-lecia Szkoły jak Dom.
2012 (listopad-grudzień) - wystawa zbiorowa w ramach Festiwalu sSAFka, pt."Hybryda" w starym Hotelu Katowice na ul.Marackiej.
2012 (listopad, grudzień) - udział w Aukcji Młodej Sztuki w DESA UNICUM w Warszawie.
2012 (grudzień) - wystawa indywidualna malarstwa oraz ofiarowanie fotografii na aukcję charytatywną z okazji corocznego Kabaretonu Politechniki Śląskiej.
2013 (luty-marzec) - wystawa indywidualna pt."One", zbiór grafik, fotografii, druku cyfrowego oraz malarstwa dotyczącego kobiecej natury.
2013 (luty, marzec) - udział w Aukcji Młodej Sztuki w DESA UNICUM w Warszawie.Prace artysty


Skontaktuj się z nami
Wyślij
loading