Marcin Bondarowicz

MARCIN BONDAROWICZ (ur. w 1976 r. w Starachowicach, Polska) - rysownik i ilustrator. Na co dzień zajmuje się plakatem, ilustracją prasową, współpracuje z magazynami biznesowymi, polityczno-społecznymi jak również serwisami i portalami informacyjnymi. Od lat zawodowo związany z polską i zagraniczną prasą (między innymi „Forbes”, „Focus”, „Media & Marketing Polska”, „Manager Magazin”, „Harvard Business Review Polska”, „BusinessWeek”, „Newsweek – Polska”, „Przekrój”, „Tygodnik Powszechny”, „Coaching”, „POLSKA The Times”, „Fakt”, „Super Express”, „Nie” „Puls Biznesu”, „Eulenspiegel Satiremagazin” (Niemcy), „Cartoon Weekly” (Chiny), „Berliner Kurier” (Niemcy), „Pulse” (Wielka Brytania), „HIMAL Southasian” (Nepal).
Uczestnik, juror i laureat wielu międzynarodowych konkursów na rysunek prasowy oraz satyryczny. Wiele prac Marcina Bondarowicza znajduje się w prywatnych kolekcjach w kraju i zagranicą.

Dziś - w dobie zagrożeń tradycyjnego wzorca kultury globalizmem, rozmyciem hierarchii wartości poprzez dominującą ideologię liberalną i podważeniem autonomii i specyfiki przekazu artystycznego na rzecz reklamy, billboardów, spotów i klipów - indywidualne świadectwo artysty, manualne i rzemieślnicze zyskują dla mnie jeszcze większe znaczenie.
Moje prace nawiązują do tradycji polskiej szkoły plakatu. Plakatu filozoficznego, skrótowego, a jednocześnie z ambicjami szerokiego społecznego oddziaływania.

Są to symboliczne obrazy o charakterze biograficznym i egzystencjalnym. Biografia stawała się schronieniem i punktem wyjścia dla mojej twórczości.

Gest malarza – “cielesność Sztuki” są dla mnie przeciwwagą dla stereotypu, jaki proponują media, przeciwwagą dla wirtualnej rzeczywistości elektronicznych mediów.

Prace artysty


Skontaktuj się z nami
Wyślij
loading