Jerzy Martynów

Urodzony w 1956 roku w Tarnowie. Studiował na Wydziale Malarstwa i Wydziale Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, w roku 1985 uzyskał dyplom z malarstwa.
Zorganizował 64 indywidualne wystawy oraz brał udział w ponad 50 wystawach zbiorowych. Swoje prace wystawiał we Francji, Danii, Niemczech, Kanadzie, Belgii, Chinach, na Litwie.
Uprawia malarstwo, architekturę wnętrz, grafikę użytkową, rzeźbę, małe formy architektoniczne. Zrealizował kilkadziesiąt nowoczesnych i stylowych wnętrz, lokali oraz prywatnych posesji (m. in. w Tarnowie, Krakowie, Zakopanem, Warszawie, Gdańsku, Gdyni, Poznaniu, Kruszwicy, Inowrocławiu), jak również i za granicą (we Frankfurcie, Paryżu, Chartres).

. .."Gdy ma się w sobie tyle różnych pasji… Gdy rozprzestrzenia się pomiędzy Gdańskiem a Warszawą, Tarnowem a Aix-en-Provence... Gdy śpiewa się bluesa malując zakole rzeki Białej...
Gdy szanuje się dobre wino i czci kobiecą pierś... Gdy podziwia się Bonarda i mknie samochodem w mroźną styczniową noc... Gdy zamyśla się na chwilę w ogrodach Giverny, smakuje pył południa lub w zapamiętaniu maluje akwarelą nadciągającą burzę, gdzieś nad jeziorami... - to malarstwo jest nieodłączną częścią bytu. Jest dopełnieniem, dopowiedzeniem ob¬razu człowieka, który kocha życie, wiosenny plener, słońce Prowansji i jesienny polski deszcz"... / art. malarz Witold Pazera

Prace artysty


Skontaktuj się z nami
Wyślij
loading